FİRMA TANIMI

Şirketimiz 01.02.2019 tarihinde kurulmuştur. Kuruluşun ana amacı, hizmet verdiği bölgelerde Uluslararası standartlarda 24 saat 365 gün kesintisiz, güvenli kılavuzluk hizmeti vermektir.

Gemilerin güvenliğinin sağlanmasında başrolü oynayan kılavuzluk hizmetlerinin iyi verilebilmesi, tüm ilgili taraflarla karşılıklı bilgi alışverişi yapabilen, topladığı bilgileri değerlendirerek belirli bir organizasyon içinde iyi planlama yaparak, disiplinli çalışan, kılavuz kaptan ile gemiyi tam zamanında buluşturan, kılavuzluk istasyonları ve kılavuz motorları ile mümkündür. Şirketimiz, bu bilinçle kılavuz kaptanları rahat, sorunsuz çalışma ortamına kavuşturmak üzere, dünyadaki örnekleri de inceleyerek, iki adet modern kılavuzluk istasyonunda faaliyetini sürdürmektedir.

Şirketimiz kılavuz kaptanların gemiye biniş-inişlerini güvenli olarak sağlamak üzere modern kılavuz motorlarına sahiptir.

Şirketimiz çalışan tüm Kılavuz Kaptanları, IMO (Uluslararası Denizcilik Organizasyonu)’da çok etkin görevler üstlenen IMPA (Uluslararası Kılavuz Kaptanlar Birliği) ve EMPA (Avrupa Kılavuz Kaptanlar Birliği)’ya üye olup her iki birliğin tüm etkinliklerinden haberdar olmakta ve bu alandaki tüm gelişmeleri Ulusal Denizciliğimizin güvenliği için ilgili platformlara aktarmaktadır.

Şirketimiz konusuyla ilgili ulusal ve uluslararası resmi, gayri resmi toplantı, konferans ve seminerleri takip etmekte, değişiklik ve yenilikleri, teknolojideki gelişmeleri çalışanları ile paylaşmayı hedeflemektedir.

 

 

ANADOLU KILAVUZLUK A.Ş.

İçerenköy Mah. Çayır Cad. No:7/8 Ataşehir  / İSTANBUL, TÜRKİYE

(0216) 469-73-41